Jarmark bożonarodzeniowy
Görlitz

Jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech tylko dwie godziny jazdy od Wrocławia - to możliwe! Propozycja dla grup, które nie dysponują dużą ilością czasu lub były już na jarmarku w Dreźnie i chciałby zobaczyć coś nowego. Położone na granicy z Polską Görlitz to idealny wybór.

______________________________________________

Zbiórka pod szkołą około 9:30. Przejazd autokarem do Zgorzelca / Görlitz.
Po przybyciu na miejsce rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem z urokliwego starego miasta, które nie ucierpiało w czasie II wojny światowej i prezentuje miejsca z różnych epok. Na trasie spaceru m.in. rynek górny i dolny, kościół miejski z wyjątkowymi organami, most staromiejski łączący dwa kraje. Okazja do posłuchania legend z których słynie najbardziej na wschód wysunięte miasto Niemiec.

Po zwiedzaniu czas na odpoczynek w dowolnym miejscu: pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym położonym na przepięknej starówce – okazja do spróbowania i zakupienia tradycyjnych przysmaków i ozdób świątecznych charakterystycznych dla Saksonii oraz polskiej i czeskiej części Łużyc. Druga możliwość to odpoczynek na Placu Pocztowym oraz Berliner Strasse – głównej handlowej ulicy miasta. Czas na zrobienie zakupów, spróbowanie lokalnych specjałów.

Powrót do autokaru i przejazd powrotny do Wrocławia. Przyjazd na miejsce zbiórki około godziny 17:30.

Opcja dodatkowa (atrakcja płata): przejazd do Herrnhut – miasta gdzie narodziła się słynna gwiazda będąca ozdobą adwentową i świąteczną w wielu zakątkach świata. Krótka wizyta w manufakturze gdzie można podejrzeć sposób jej wytwarzania oraz dowiedzieć się więcej o jej historii. Jest to ozdoba świąteczna, która jest poważnym kandydatem do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie krótki przejazd do Görlitz i realizacja programu jak powyżej.

W przypadku wyboru opcji dodatkowej wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 8:00.

 

W ramach oferty zapewniamy:
- przejazd autokarem,
- pilota wycieczki,
- przewodnika po Görlitz,
- ubezpieczenie PZU Wojażer: 40.000 PLN KL, 10.000 PLN NNW
- bezpłatny udział w wycieczce dla 1 opiekuna na 10-15 osób.

 

Informacje dodatkowe (prosimy o dokładne zapoznanie się):

- Wszyscy uczestnicy wycieczki muszą posiadać aktualne dowody osobiste lub paszporty!

- Wycieczka może się odbyć w okresie od 01.12 do 17.12 gdy w Görlitz będzie trwał jarmark bożonarodzeniowy.

 

CENNIK
Ilość uczestników płacących 50 osób 45 osób 40 osób 35 osób 30 osób 25 osób
Wrocław 133 zł 146 zł 163 zł 185 zł 214 zł 255 zł
Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia lub z innej miejscowości - skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej
i wyślij zapytanie o cenę dla Twojej grupy. Organizujemy wycieczki z każdego miejsca w Polsce :)* Ceny aktualne do 31.12.2023 r.
** Ceny podane w tabeli dotyczą jednej osoby przy konkretnej ilości uczestników płacących.
*** Ceny możemy przeliczyć na dowolną ilość osób płacących - prosimy o informację w zapytaniu.
**** Podane ceny mają charakter informacyjny, każdą wycieczkę kalkulujemy na podstawie przesłanego formularza. 
***** Podane ceny mogą ulec zmianie i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego (podwyżki cen paliwa, zmiany w ustawodawstwie podatkowym, wahania kursów walut).

FORMULARZ / ZAPYTANIE o wycenę WYCIECZKI

 

    Podając powyższe dane zgodnie z przepisami o danych osobowych i Polityką Prywatności wyrażają Państwo zgodę na kontakt w celu realizacji zapytania. Równolegle oświadczają Państwo, że zostali poinformowani o przysługującym prawie do wglądu informacji, usunięcia i przeniesienia oraz sprostowania, uzupełnienia i ograniczenia przetwarzania.

    GALERIA