Kopalnia Guido
Zabrze

Wycieczka do Zabrza – górnośląskiego miasta, które od kilku lat zaprasza odwiedzających do największych sztolni kopalnianych w Polsce. Kopalnia Guido i jej Sztolnia Luiza to doskonały wybór zarówno dla tych co odwiedzili już dawne kopalnie na Dolnym Śląsku, jak i dla tych, którzy chcą poznać tajniki wydobycia węgla w najlepszym możliwym wydaniu. Dzięki trasie, która wiedzie przez autostradę, dojazd do Zabrza nie zajmuje dużo więcej czasu niż do Nowej Rudy czy Wałbrzycha.

_______________________________________________

Wycieczka rozpoczyna się od zbiórki pod szkołą około godziny 7:00. Następnie przejazd do Zabrza i przybycie na miejsce około godziny 10:00.

Rozpoczęcie pobytu w Sztolni Luiza. Podczas kilkugodzinnego zwiedzania (2-3h w zależności od wieku) można poczuć się jak prawdziwy górnik* lub poznać tajniki tego zawodu, metody wydobycia węgla, zobaczyć nadal działające maszyny górnicze i przejechać się podwieszaną kolejką pod ziemią – jedyną tego typu w Polsce.

Po zwiedzaniu czas na odpoczynek, zakupienie pamiątek oraz słodkich i słonych przekąsek. Po czasie na rekreację powrót do autokaru i przejazd powrotny do Wrocławia. Powrót pod szkołę około godziny 17:00

* Możliwość zwiedzania (zapytaj o dostępność w biurze).

BAJTEL SZYCHTA to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogą wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymują oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonują różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także biorą udział w akcji ratowniczej.

UWAGA! Zajęcia edukacyjne dodatkowo płatne.

 

W ramach oferty zapewniamy:
- przejazd autokarem,
- pilota wycieczki,
- bilety wstępu do zaplanowanych obiektów (Kopalnia Guido -podziemny spacer górniczy) ,
- ubezpieczenie NNW 10000 zł,
- bezpłatny udział w wycieczce dla 1 opiekuna na 10-15 osób.

 

CENNIK
Ilość uczestników płacących 50 osób 45 osób 40 osób 35 osób 30 osób 25 osób
Wrocław 155 zł 170 zł 185 zł 200 zł 225 zł 260 zł
Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia lub z innej miejscowości - skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej
i wyślij zapytanie o cenę dla Twojej grupy. Organizujemy wycieczki z każdego miejsca w Polsce :)

* Ceny aktualne do 31.12.2024 r.
** Ceny podane w tabeli dotyczą jednej osoby przy konkretnej ilości uczestników płacących.
*** Ceny możemy przeliczyć na dowolną ilość osób płacących - prosimy o informację w zapytaniu.
**** Podane ceny mają charakter informacyjny, każdą wycieczkę kalkulujemy  na podstawie przesłanego formularza.
***** Podane ceny mogą ulec zmianie i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego (podwyżki cen paliwa, zmiany w ustawodawstwie podatkowym, wahania kursów walut).

 

 

FORMULARZ / ZAPYTANIE o wycenę WYCIECZKI

    Podając powyższe dane zgodnie z przepisami o danych osobowych i Polityką Prywatności wyrażają Państwo zgodę na kontakt w celu realizacji zapytania. Równolegle oświadczają Państwo, że zostali poinformowani o przysługującym prawie do wglądu informacji, usunięcia i przeniesienia oraz sprostowania, uzupełnienia i ograniczenia przetwarzania.